gototopgototop

Підосичник червоний

Підосичник червоний

Шапка щільна, 5-20 см в діаметрі, а інколи до 25 см. Форма шапки — напівкуляста, потім менш опукла, розпростерта. Колір шапки оранжевий, іржаво-червоний, оранжево-червоний. Поверхня бархатиста або гладка, суха, а у вологу погоду злегка клейка. Нижня поверхня дрібнопориста, пори світло-сірі або вохристо-сірі. Ніжка 5-16 см завдовжки, іноді до 28 см, довга, циліндрична, іноді розширюється до основи, часто вигнута, сірувато-біла зі світлими лусочками. У зрілих грибів лусочки темніють і набувають майже чорного кольору, товщина ніжки 1,5-5 см.

М’якоть товста, щільна, біла, на розломі набуває забарвлення від лілового до сіро-чорного, в нижній частині ніжки - до слабкого зелено-синього кольору.

Трубчастий шар брудно-білий або сіруватий з дрібними округлими порами трубочок. Споровий порошок буро-охристий, охристо-коричневий.

Мінливість шапка з часом становиться сухою і бархатистою, а колір шапки змінюється від жовто-оранжевого до яскраво червоного. По мірі достигання гриба шкірка шапки може наїжачуватися оголюючи навколишні трубочки. Лусочки на ніжці спочатку сірі, потім чорні. Нижня поверхня шапки може мати відтінок від білувато-жовтого до сіруватого.

Ядовитих двійників не має. Підосичник червоний по кольору шапки схожий на їстівний білий гриб соснової форми, який відрізняється більш товстою булавовидною ніжкою і наявністю малюнка на ніжці.

Література: С.Г. Матанцева, Александр Николаевич Матанцев "Карманный справочник грибника"


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України