gototopgototop

Підберезник

Підберезники - дуже поширений вид їстівних грибів, що належить до сімейства болетових. Капелюшок  в діаметрі сягає 15-20 см, спочатку опуклий, твердоватий, але потім стає подушковидним . Колірна гамма капелюшків підберезників - від сірого і оливкового до темно-бурого, майже чорного. Ніжка довга, висотою до 15 см, товщиною до 3 см, внизу потовщена, з продовгуватими сірими, бурими або чорними лусочками. М'якоть щільненька, біла, при розрізі може трохи порозовіти. У природі відомо 12 видів підберезників.

Мухомор червоний

Шапка діаметром до 20 см. В одних плодових тіл може бути цегляно–червоною, ясно–червоною, в інших — жовто–червоною, але обов’язково з білими досить великими лусками. У молодих грибів форма шапки напівсферична, у зрілих — випукло розпростерта або плоско розпростерта, край тонкий, рубчастий. Ніжка завдовжки до 15 см, завширшки до 3 см. Вона циліндрична, біля основи бульбоподібна, суцільна, біла, здається голою, має широке, біле по краю жовтувате, повисле кільце.

Підосичник червоний

Підосичник червоний

Шапка щільна, 5-20 см в діаметрі, а інколи до 25 см. Форма шапки — напівкуляста, потім менш опукла, розпростерта. Колір шапки оранжевий, іржаво-червоний, оранжево-червоний. Поверхня бархатиста або гладка, суха, а у вологу погоду злегка клейка. Нижня поверхня дрібнопориста, пори світло-сірі або вохристо-сірі.

Птахи України

Всі птахи України