gototopgototop

Водомірки

Водомірки

Водомірки — родина напівжорсткокрилих комах із підряду клопів. Нараховують близько 700 видів. Живуть на поверхні води. З настанням холодів водомірки залишають водойми і знаходять собі укриття під корою старих пеньків чи у заростях моху. Розкинувши свої довгі ноги вони швидкими спритними штовхоподібними рухами ковзають по дзеркалу води. Зустрівши перешкоди із рослин вони долають їх сильними скачками, поки знову не вийдуть на чисту воду. Головна роль у пересуванні належить двом парам задніх ніг. Лапки водомірок змазані жироподібною речовиною і зовсім не намочуються водою, тому вона спокійно ковзає по поверхні води. Крім того водомірки здатні переміщуватися по суші.

Живляться водомірки тваринами, комахами, що падають на поверхню води і так далі. Помітивши здобич, хижак кидається на неї і хапає передніми лапами. Висмоктує свою здобич за допомогою хоботка. У водомірки, на відміну від водних клопів, вусики довгі і мають значення органів дотику і нюху.

У водомірки під надкрильми досить добре розвинені перетинчасті крила. Літають водомірки рідко. Захисне забарвлення водомірок: темно-коричневе, буре, інколи майже чорне, відповідає загальній поверхності стоячих водойм, на гладі яких вона важко помітна для птахів. Швидкі скачки, несподівані швидкі рухи рятують водомірку від її підводних ворогів — риб.

Великі водомірки відкладають свої яйця на листі водяних рослин, розміщуючи їх в один ряд, причому яйця зв’язані інколи слизистою речовиною. Така кладка має вигляд довгого желеподібного шнура, в якому знаходиться біля 50 яєць. Деякі кладки не мають слизистої речовини. Менші види вбуравлюють свої яйця в тканину водяних рослин. Кладка відбувається протягом усього літа. Разом з дорослими водомірками зустрічаються личинки на різних стадіях розвитку, в загальному схожі на дорослих. Від дорослих вони відрізняються меншими розмірами і більш вздутим коротким тілом.

За матеріалами: http://www.ecosystema.ru/07referats/vodomerka/vodomerka.htm, http://ru.wikipedia.org/wiki/Водомерки

 


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України