gototopgototop

Махаон (Родина Метелики-Вітрильники)

3

Напевне, найвідоміший метелик України завдяки своєму яскравому забарвленню та великим розмірам (розмах крил досягає 8 см). Широко поширений вид. Населяє всю Європу.

Метелики махаона літають в травні-червні і в липні-серпні (іноді і у вересні) на польових дорогах, лісових узліссях, лугах, в садах і на клумбах в міських парках (період лету може коливатися залежно від погодних умов). Гусінь живиться рослинами родини Зонтичних. Гусінь молодших стадій за забарвленням схожі на пташині екскременти, що маскує їх від птахів. Доросла гусінь яскраво забарвлена, зелена, з чорними поперечними смужками і червоними крапками. При збудженні позаду голови висуваються назовні дві довгі оранжево-червоні ріжки, що в стані спокою втягнені в тіло, які виділяють ароматичні речовини, що відлякують мурашок і птахів.

 

Гусінь харчується на рослинах родин Зонтичні і Айстрові. До середини літа гусінь стає товстою, неповороткою, майже не їсть. Вона прикріпляється до стебла і повисає головою вниз. Через деякий час вона перетворюється на лялечку. Лялечка махаона звичайно зелена або бура, зимує. Весною, в кінці квітня — початку травня з'являється метелик. Махаон зимує на стадії лялечки, ховаючись у землю, а гусінь не зимуючих генерацій заляльковуються на кормовій рослині.

 

Через своє яскраве забарвлення та великі розміри, вид часто потрапляє до ентомологічних колекцій. Саме через це його внесено до Червоної книги України. Щоправда, слід зазначити, що чисельність популяції махаона в Україні невелика через природні умови (в більш теплому кліматі вид має дуже велику чисельність).

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Махаон_(комаха)


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України