gototopgototop

Meloe proscarabaeus

Майка звичайна, або чорна (лат. Meloe proscarabaeus) - жук з сімейства наривників (Meloidae). Крила відсутні, надкрила вкорочені, ззаду розходяться.

Жук чорного або темно-синього забарвлення з металевим відливом, з м'яким тілом без задніх крил і зі скороченими надкрилами. Самки з великим, товстим черевцем. Тіло незграбне, м'ясисте, у самок з сильно роздутим черевцем, яке лише частково прикрите надкрилами. Довжина тіла від 15 до 40 мм.

Розвиток

Життя майок дуже коротке. Самці вмирають після спарювання, а самки - лише тільки встигнуть відкласти яйця. При кладці самка вириває попередньо ямочку, приблизно глибиною 26 мм, і відкладає туди яйця купкою. Влаштувавши одне гніздо, вона приймається за друге, третє, іноді навіть, четверте, так що в загальному відкладає від 2 до 10 тис. яєць.

 
Спосіб життя
Коли їм загрожує небезпека, виділяють з зчленувань тіла маслянисту, неприємно пахучу рідину. З'являються майки вже в перших числах травня. Личинки виповзають через 28-40 днів і харчуються рослинами, але почасти ведуть і паразитичний спосіб життя на личинках інших комах, що їм не важко при незначній величині. Личинки паразитують в гніздах бджіл. Молоді личинки розселяються на далекі відстані, забираючись на квітки і прикріпляючись до бджіл і інших літаючих комах.
 
 
Джерело: https://ru.wikipedia.org/wiki

 


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України