gototopgototop

alt 

Опис

Довжина передніх крил становить від 2,6 до 2,8 см, на верхній стороні є чорно-білий малюнок, схожий на шахматну дошку. У самок більш світлий, жовтуватий нижній бік крил, крім того, вони більші за самців. Для Центральної Європи навряд чи характерний принаймні один вид з подібним забарвленням, проте в Південній Європі, Північній Африці та Малій Азії існують схоже забарвленні види.

 

Ареал

Вид віддає перевагу відкритій місцевості Європи. Відсутня в Данії, на півдні Іспанії, Португалії та Франції, а також у Фінляндії. Літає в Північній Африці, на сході доходить до Ірану. Галатея літає на сухих схилах, прогалинах, лісових дорогах, в горбистій місцевості з вапняковими грунтами і в горах на висоті до 2000 м. Активна в спекотні дні, особливо в полудень, літаючи, часто сідає на квіти короставника.


Розмноження

Галатея відкладає яйця, викидаючи їх на вітер або сідаючи на невисоку опору і розкидаючи на стебла трави. Після вилуплення з яєць личинки відразу ж впадають в сплячку і починають годівлю лише навесні, коли підростає свіжа трава.

Гусениця зелена, з кількома світлими поздовжніми смужками і рідкими волосками, з темною спиною і червонуватою бічною смугою, червоною головою і червоними ж «хвостиками»; годується виключно ночами, удень же ховається у траві і серед коріння. Весь діапазон їх корму невідомий, але встановлено, що Галатеї харчуються м'якими злаковими, такими як костриця червона (Festuca rubra), тимофіївка (Phleum), пирій та іншими.

Лялечка яйцеподібна, гладка, жовтуватого кольору, має дві підняті точки з боків тулуба. Дорослі особини виводяться в кінці червня в теплому місці. В сонячну погоду серед кінчиків трави можна помітити тисячі лялечок метеликів.
Вид дуже мінливий. Для Північної Африки характерний підвид lucasi Ramb, для південної частини ареалу - procida Herbst з зредукованим світлим малюнком на крилах.

Література: https://ru.wikipedia.org/wiki/Пестроглазка_галатея

 


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України