gototopgototop

alt

Як і у багатьох інших комах європейської фауни, назва має міфологічну основу: Подалірій, або Подалейрій (грец. Podaleirios) — син Асклепія, брат Махаона, лікар ахейських воїнів під Троєю.

 

Середовище життя

Віддає перевагу теплим ділянкам з чагарниковою рослинністю. Літає по лісових узліссях, галявинах, рідколіссях, балках, і передгір'ях. Часто залітає в сади і парки. 

Зовнішній вигляд

Розмах крил 68-72 мм; самки більші за самців. Основний колірний фон крил світло-жовтий, передня пара з чорним малюнком з 7 вертикальних клиновидних смуг, задня - з чорно-блакитною облямівкою. Задні крила з хвостиками довжиною до 15 мм, у їх основи - по окоподібній плямі.


Життєвий цикл

Самка відкладає по одному яйцю на нижню сторону листя кормової рослини. Стадія гусениці з травня по квітень наступного року. Гусениці живляться листям, обгризаючи їх з країв. Перед заляльковуванням довго шукають відповідні місця, часто розповзаючись на велику відстань. Заляльковуються зазвичай в прикореневій частині густого чагарнику, заповненої сухим листям або в щілинах на стовбурах дерев. Зимують лялечки.


Кормові рослини

Гусениця харчується на рослинах сімейства розоцвітих: терен, слива, глід, яблуня домашня, горобина звичайна, черемха та ін. На півдні ареалу до кормових рослин додаються персик і мигдаль.

 
Ареал

Загалом широко поширений, у тому числі й в Україні. Основні регіони поширення: Європа, Мала Азія, Північна Африка.

Література: http://ru.wikipedia.org/wiki/Подалирий_(бабочка)

 


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України