gototopgototop

Graphosoma lineatum

Клоп лінійчастий (італійський) - вид клопів з сімейства Справжні щитники. Також щитника лінійного називають «клоп італійський» за його зовнішню схожість із забарвленням форми гвардійців Ватикану. Крупний клоп довжиною до 11 мм. Щиток доходить до вершини черевця. Забарвлення червоне з поздовжніми чорними смугами. Голова італійського клопа трикутної форми. Комаха, подібно антенам, виставляє вперед два вусики, що складаються із п'яти члеників. Це його чутливий орган. Ротовий апарат клопа смоктального типу - це хоботок, теж має членисту будову. Дана комаха живиться виключно соками рослин. Поширений в середній смузі, на півдні Європейської частини, Середньої Азії. Живуть на зонтичних. Харчуються їх соком та соком насіння.

Meloe proscarabaeus

Майка звичайна, або чорна (лат. Meloe proscarabaeus) - жук з сімейства наривників (Meloidae). Крила відсутні, надкрила вкорочені, ззаду розходяться.

Білан капустяний

Капустяний білан (Pieris brassicae L.) — метелик родини біланових. Широко розповсюджений в Україні. Капустяна білянка зустрічається в Європі частіше за інших представників родини. Метелики сильно розмножилися після того, як почалося масове культивування капусти.

Бражник мертва голова

Бражник мертва голова (Acherontia atropos) — комаха родини бражників. Один з 3 видів тропічного роду; єдиний вид роду у фауні України. Бражник мертва голова, якого в деяких країнах називають адамовою головою, протягом тривалого часу серед багатьох народів Європи вважався передвісником смерті.
Щороку бражник мертва голова з'являється в Центральній Європі. Він прилітає сюди з Північної Африки. Метелик мертва голова, як колібрі, зависає в повітрі поряд з квіткою і, тріпочучи крилами, як маленькими пропелерами, занурює свій хоботок у чашку квітки. На жаль для багатьох бджолярів, найбільше цей метелик любить мед.

alt 

Опис

Довжина передніх крил становить від 2,6 до 2,8 см, на верхній стороні є чорно-білий малюнок, схожий на шахматну дошку. У самок більш світлий, жовтуватий нижній бік крил, крім того, вони більші за самців. Для Центральної Європи навряд чи характерний принаймні один вид з подібним забарвленням, проте в Південній Європі, Північній Африці та Малій Азії існують схоже забарвленні види.

Птахи України

Всі птахи України