gototopgototop

Червоногубий жерех (Aspius aspius)

alt

Червоногубий жерех, або аральський же́рех (лат. Aspius aspius) — самий розповсюджений вид риб роду Жерехи сімейства коропових.

Опис

Жерех відрізняється від інших риб темною синювато-сірою спиною, сріблястий-сіруватими боками і білим черевом. Спинний і хвостовий плавники його сірі, з темними кінцями; нижня частина хвоста дещо довша за верхню; інші плавники червонясті біля основи і сіруваті до кінця, голова дещо подовжена, з видатною догори нижньою щелепою.

Поширення

Жерех мешкає практично в усіх великих і середніх річках, що впадають в Чорне і Каспійське моря, рідкісніший в річках Азовського і Балтійського морів. Зустрічається і в Середній Азії — Амудар’я та Сирдар’я.

Спосіб життя

Жерех — житель рівнинних річок, уникає водойм із стоячою водою. Вважає за краще триматися у поверхні. Молодь жереха живиться черв'яками, дрібними ракоподібними, комахами. Проте зростаючи до 30-40 см жерех вже стає типовим хижаком, поїдає мальків риб, але продовжує живитися великими комахами (жуки, метелики, бабки) і, в меншій мірі, черв'яками. Маючи беззубий рот, жерех живиться невеликими рибками, яких, як правило, приголомшує ударом хвоста, а потім підбирає.

Як ловити

Ловля жереха виключно спортивна, добути цю рибу вдається далеко не кожному. В Україні жереха ловлять в основному спінінгісти і нахлистовики, хоча можна зловити жереха і на вудку поплавця. Шанувальники спінінга використовують для лову жереха обертові блешні, кастмастери, девони та воблери, любителі шнура і мушки намагаються спокусити вибагливого хижака стримерами, сухими і мокрими мушками, іноді Поппера. Поплавочники полюють на жереха, використовуючи як насадки пескарика або уклейку. В основному ловлять в проводку.
Коли жерех полює, виявити його нескладно. Починається так званий лов «на бій», тобто на сплески жереха. Блешня або мушка зазвичай закидається трохи вище або нижче місця удару, з таким розрахунком, щоб при проводці опинилася на шляху жирующій рибі. Якщо ж сплесків немає, значить, жерех годується глибше і його треба шукати у традиційних «засідках» - біля корчів, валунів, ям, що нависають над водою кущів або дерев.
Восени, коли жерех годується в середніх шарах води, його можна зловити і тролінгом.

Коли ловити

Основний сезон лову жереха - кінець весни, літо та рання осінь. З похолоданням води він іде все глибше під воду, а потім укладається відпочивати в зимувальні ями.
Влітку краще клювання буває дуже рано, задовго до світанку, хоча жереха з успіхом ловлять і опівдні. На відміну від багатьох риб, він любить ясні, погожі дні і пекучі сонячні промені. Увечері «бій» короткочасний, але якщо постаратися, іноді перед заходом сонця вдається приборкати пару «водяних коней».

Література

Матеріал взятий з сайту: http://ru.wikipedia.org/wiki/Жерех 
Лебедев В. Д, Спановская В. Д., Савваитова К. А., Соколов Л. И., Цепкин Е. А. Рыбы СССР. Под ред. Никольского Г. В. и Григораш В. А.. Из серии «Справочники-определители географа и путешественника». М.: Мысль, 1969
Інформація про способи ловлі взята із сайту: http://vip-rybak.at.ua/publ/ribi_nashikh_vodojm/zherekh/2-1-0-16

 

alt

Показати в повному розмірі

 

alt

Показати в повному розмірі

 

 

 


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України