gototopgototop

Плітка звичайна

Плітка звичайна

Плітка звичайна належить до сімейства коропових риб , що населяють наші водойми, це - один з найпоширеніших видів. Плітка, мабуть, і є найбільш популярною серед риболовів, хоч клює найчастіше обережно, до приманки вибаглива. Зграї плотви можна зустріти скрізь: на малій річечці й на великому водосховищі.

Відрізняється довгастим, виблискуючим сріблом тілом. Колір спини темно-зелений, у "королівської" плітки - чорний. У верхній частині помаранчевої райдужної оболонки очей - червона пляма. Черевний і анальні плавники червоні.
Невибаглива в їжі, легко переходить з одного виду корму на інший. Проте росте повільно: у п'ять років важить всього 80-100 гр. Темп її  росту залежить від кількості їжі у водоймі. У великих водосховищах, на великих ріках і озерах, де зазначено масовий розвиток двостулкового молюска - дрейсени, яким плітка з п'яти-шестирічного віку посилено харчується, зустрічаються екземпляри масою до 1 кг. У спеціальній літературі описані випадки ловлі плітки, яка важила більше 2 кг.

Статевозрілою стає з 3-5 років при довжині тіла 10-12 см. Час нересту - друга половина квітня, іноді початок травня, при температурі води 10-12 градусів. У цей період не боїться шуму і сміливо підходить до берега.

Місця проживання. Полюбляє триматися на повільній течії, біля водної рослинності. Любить піщане дно, теплу воду. На великих річках мешкає в прибережних місцях, на озерах і водосховищах - в затоках, ямах, заглибленнях, у берегових заростей. У швидких і холодних річках її менше.

Кращий період клювання - за тиждень до нересту і після нересту - в кінці травня і червні. Але в цей час на більшості водойм вилов риби заборонений. Навесні, коли вода прогріта слабо, інтенсивний кльов частіше спостерігається в другій половині дня, влітку краще бере на світанку.

Улюблена приманка
- дрібний черв'як, мотиль. Влітку добре бере на тісто.

Ловля - найкраще підходить легке вудилище з чутливим поплавком і жилкою 1,5-0,20 мм, гачки в залежності від приманки, але не більше №5.

Якщо це озеро, то потрібно запастись гнойовими черв'яками, опаришем та мотилем. Успіх в ловлі плотви залежить від глибини, поплавок бажано встановити так, щоб приманка трішки торкалася дна, щоб приманювати рибу своєю грою. Якщо на заготовленому вами місті не клює, потрібно змінити глибину, а якщо це не допомогло спробуйте змінити насадку.

Велика плотва зразу топить поплавок і буває це зазвичай вранці, а дрібна довго його теребить. Потрібно уважно слідкувати за поплавком щоб вчасно підсікти.

Плітка


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України