gototopgototop

Кефаль-губач

Кефаль-губач (Chelon labrosus) — риба родини кефалевих. Зустрічається у східній Атлантиці від Скандинавії і Ісландії на південь до Сенегалу і Кабо-Верде, також у Середземному морі. У Чорному морі відзначалася поодиноко біля берегів Криму та Кавказу. Вважалося, що цей вид заходить до Чорного моря на нагул, але не розмножується. У 1980 р. знайдено малька у лимані Донузлав, що було приводом для гіпотези про можливе розмноження цього виду у Чорному морі.

Риба має витягнутий тулуб у формі веретена з двома короткими спинними плавцями і сильно сплющеною головою. На очах немає жирових повік. Маленький ротовий отвір без зубів, з дуже товстою верхньою губою, з рядами маленьких бородавок. Великі круглі лусочки, без чіткої бічної лінії. Вузька горлова частина. Хвостове стебло сильно виїмчасте. Спина темна, сіро-зелена з свинцевим відтінком. На боках 7-8 вузьких поздовжніх темних смуг. Черево сріблясте, грудні і черевні плавники темно-сірі з металевим відливом. Максимальна довжина становить 75 см, вага - 4-5 кг.
Влітку для пошуку корму заходить на мілководні ділянки моря і далеко в річки. Харчується діатомовими водоростями, детритом і бентосними організмами. Популяція невелика, не має промислового значення в чорноморському басейні і, за відомостями вчених, зменшується рік від року, що пов'язано з несприятливими екологічними факторами навколишнього середовища.


Джерело: http://main.golovrubvod.kiev.ua, uk.wikipedia.org
 


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України