gototopgototop

Піленгас

Піленгас, або кефаль червоногуба (Liza haematocheilus) — напівпрохідна риба родини кефалевих.

Іноді піленгаса відносять до роду Mugil (був описаний як Mugil soiuy), однак наразі цей вид віднесений до роду Liza.

Розповсюдження

Зустрічається у Японському морі від лиману Амура до Південної Кореї, також біля берегів Японії та Китаю. У другій половині ХХ сторіччя успішно акліматизований у Азовському морі, пізніше — у Чорному морі.

Спосіб життя

Піленгас на всіх етапах постембріонального розвитку може жити у воді з великим діапазоном засоленості (0 — 33‰) та температур. Розміри до 60 см, вага до 3 кг. Тримається зграями. Живиться переважно детритом, іноді дрібними безхребетними. Азовський піленгас більшими розмірами (іноді до 80 см довжини та 12 кг ваги) та інтенсивнішим ростом, ніж далекосхідний. Дорослі особини в басейні Чорного та Азовського морів активні протягом всього року, живлення припиняється лише якщо температура води знижується до 5-8°С. Навесні частина піленгасів з Азовського моря мігрує у Чорне. На Далекому Сході з наближенням зими заходить у річки до 100 км вгору проти течії та залягає в ями на глибині 6 — 10 м.

Розмноження

Статевої зрілості досягає у віці 4 — 5 років. Нерест у прибережній зоні у травні — червні, при температурі води 18 — 24°С. Ікра пелагічна (плаває на поверхні), дрібна (близько 1 мм у діаметрі). У заплідненні одної самиці беруть участь кілька самців. Мальки живуть у гирлах річок, на зиму заходять у річки.
Значення

Цінна промислова риба. М'ясо має гарні смакові якості, досить жирне (9 — 10% жиру). Промисел переважно взимку та навесні, коли риба утворює великі скупчення. Також є об'єктом лову рибалок-аматорів. Споживають переважно у смаженому або тушкованому вигляді.


Джерело: http://uk.wikipedia.org
 


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України