gototopgototop

В'юн звичайний

Представник родини в'юнових. Довжина його тіла досягає близько 25 см. Про присутність в'юна в тій або іншій місцевості знають, можливо, не всі, бо він живе переважно в таких водоймах, де інші риби жити не можуть,— у мілководних озерах, замулених ставках і навіть болотах. Цьому сприяє зокрема те, що, на відміну від інших риб, в'юн може дихати не тільки за допомогою зябер, а й за допомогою шкіри та кишечника. У стінках кишечника багато кровоносних судин. Він виконує дихальні функції тоді, коли в'юну не вистачає кисню. Тварина заковтує повітря, пропускає його через кишковий канал, а потім випускає через анальний отвір. Цим і пояснюється писк в'юнів, коли їх витягують з води. Звідси походить ще одна назва — пискун. Він живе на дні, часто заривається в мул, де є кормові об'єкти: черв'яки, личинки комах та інші дрібні тваринки.

В'юном цю рибу називають, очевидно, тому, що під час плавання її тіло в'ється (звивається). Тіло видовжене, циліндричне, вкрите дрібною лускою. По боках його є 4 смужки. Голова також довга, трохи сплющена на лобі. Рот нижній, оточений десятьма вусиками. Очі маленькі. Спина жовто-бура, з чорними цятками, інколи рожевувата.

Надзвичайно чутливий до зміни атмосферного тиску. Приблизно за добу до негоди поводиться неспокійно, часто піднімається до поверхні води. За це в'юна називають живим барометром.

В'юн та його родичка щипівка добре витримують умови життя в акваріумах.

Література: А.Я. Щербуха "Риби наших водойм"
 


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України