gototopgototop

alburnus alburnus

Належить до родини коропових. Тіло в неї сплюснуте з боків, вкрите лускою, яка легко опадає. Рот кінцевий, обернений догори. Забарвлення тіла сріблясте, спинка із зеленуватим відтінком, черевце білувате.

Це надзвичайно рухлива рибка, тримається переважно на тиховодді, але для живлення може виходити й на швидку течію. Схопивши здобич, вона намагається заховатись за той або інший предмет, де течія повільніша. Табуни верховодок відшукують личинок комах, рачків, водорості, а також комах, які падають у воду. Живиться й ікрою риб та їх личинками. У придонні шари опускається під час похолодання й на зимівлю.

Уже на другому році життя починає розмножуватись. Ікру відкладає при температурі води не нижче від 15 °С за кілька прийомів на м'яку рослинність, У самки завдовжки близько 10 см налічується до 4 тис. ікринок. За один прийом вона може відкласти не менш як 700 штук ікринок. Одна самка нереститься близько місяця.
Росте досить швидко. Особини, які народились рано навесні, до осені можуть досягти близько 10 см. Найчастіше довжина тіла не перевищує 15 см, хоч іноді трапляються риби завдовжки 20 см. Вік їх, як правило, не перевищує чотирьох років.

Особливого промислового значення не має. Проте восени, коли табуни досягають значних розмірів, її виловлюють у промислових масштабах. Використовується у соленому вигляді або в свіжому.

Література: А.Я. Щербуха "Риби наших водойм"


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України