gototopgototop

Невелика срібляста риба з родини коропових. Тіло валькувате, з видовженим хвостовим стеблом, вкрите великою лускою. Рот нижній, у кутках його є по одному добре розвиненому вусику. Спина зеленувата, на сріблястих боках близько десяти чорних або бурих плям. Виявити пічкурів досить легко. Вони великими табунами плавають на піщаних мілинах у великих і малих річках, у проточних озерах і ставках. На зиму табуни збираються в глибокі ями.

Нереститься у травні на піщаних перекатах. Самки можуть відкладати понад 10 тис. ікринок у кілька прийомів. За перший рік життя довжина рибок досягає близько 4 см. У наступному році вони виростають приблизно на таку саму довжину, але потім темп росту різко сповільнюється. Довжина чотирирічних пічкурів досягає 10—12 см, зрідка — 15 см.

Живиться личинками комах, рачками, черв'яками, рослинними організмами, які є на дні. Якщо ця риба розвивається масово, особливо в культурних ставках, її чисельність обмежують, бо вона з'їдає багато корму, який могли б використати цінніші риби. У такі ставки вселяють хижих риб. Пічкуром живляться щука, судак, білизна, головень та інші риби.

Література: А.Я. Щербуха "Риби наших водойм"
 


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України