gototopgototop

Йорж звичайний (Gymnocephalus cernuus)

Gymnocephalus cernuus

 

Йорж звичайний — невелика риба з родини окуневих, типовий вид роду Йорж. Йорж звичайний є найбільш широко розповсюдженим з чотирьох видів йоржів.

Спина риби сіро-зелена з чорними плямами та крапками, боки жовтуваті, черево світло-сіре або біле. Спинний та хвостовий плавці з чорними цятками. Загалом, забарвлення цієї риби залежить від оточуючого середовища: йорж світліший в річках та озерах з піщаним дном, і темніший у водоймах, де дно намулисте. Очі йоржа каламутно-рожеві, іноді навіть з синьою райдужкою. Звичайна довжина 8-12 см, маса 15-25 г. Іноді зустрічаються екземпляри довжиною більш ніж 20 см та масою 100 г, і навіть більше. Великі екземпляри йоржа відомі з басейну Обі, Обської губи, та деяких уральських озер. Йорж є дуже невибагливим, зазвичай зграйним видом, і добре почуває себе в широкому спектрі умов навколишнього середовища. Його можна знайти як в прісних, так і в солонуватоводних водоймах.

Статевої зрілості йорж звичайно досягає у віці 2-3 роки, при розмірах тіла близько 11-12 сантиметрів; в деяких водоймах йоржі можуть починати розмножуватись і у віці одного року, що дослідники пояснюють впливом теплішої, всередньому, води або високим рівнем загибелі на ранніх стадіях життя в даній популяції. Ікру цей вид відкладає на дуже широкий спектр субстратів на глибині 3 метри та менше, при цьому її не охороняючи. Нерест відбувається з середини квітня до червня, у досить широкому діапазоні температур.

На початку життя мальки йоржа харчуються переважно коловратками та личинками копепод; для йоржів довжиною більш ніж 1 см основним харчовим ресурсом стають циклопи, личинки хірономід, та гілчастовусі рачки. З часом, по мірі зростання, доля хірономід в раціоні йоржа зменшується. Основним харчовим ресурсом дорослого йоржа є різноманітні (в основному бентосні) черви, дрібні ракоподібні та п'явки.

Матеріал взятий із сайту: http://uk.wikipedia.org/wiki/Йорж_звичайний

Рибалити на йоржа можна звичайною поплавкою вудочкою. Єдиною умовою є те, що наживка повинна лежати ближче до дна, оскільки йорж - це донна риба. Ловити найкраще на черв'яка (гнойового чи дощового). Дрібний йорж дуже часто обсмоктує чи обриває наживку, і її приходиться міняти знову і знову. Більші екземпляри клюють впевнено і швидко, найчастіше тягнуть поплавок під воду. Витягнути йоржа не доставляє ніяких труднощів, а от зняти із гачка трішки проблематично, потрібна обережність, щоб не вколотися. На одному місці можна зловити чимало йоржів. Дуже часто йоржі клюють тоді, коли інша риба не ловиться.

Йорж


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України