gototopgototop

Лин (Tinca tinca)

Лин

Риба сімейства коропових. Тіло високе ,товсте, покрите товстим шаром слизу. Луска дрібна; спина темно-зелена; боки оливкові з золотистим відтінком. Довжина тіла 30 см, вага 500 гр, зрідка доростають і до 60 см, та ваги 7-7,5 кілограмів. З обох боків рота має по невеликому вусику. Свою назву лин отримав завдяки здатності змінювати свій колір на відкритому повітрі.

Природний ареал охоплює майже всю Європу, крім Ірландії та Скандинавії на північ від східного адріатичного басейну і західної і північної Греції, де лин вважається інтродуцентом. В Азії природний ареал пролягає на схід до західного Єнісею. В інших районах Азії є інтродуцентом. Лин - малорухлива придонна риба, живе у стоячих водах із замуленим дном, які гарно прогріваються та мають багато рослинності (затоки річок, ставки, озера, стариці). Лин уникає течії та холодної води. Гарно переносить дефіцит кисню. Не створює великих скупчень (окрім часу нересту та зимівлі) та мало рухається по водоймі. На зимовий період переміщується у найглибші місця водойми, де може занурюватись у мул. Прокидаються від сплячки у кінці березня на початку квітня та починають активно харчуватись, доки не розпочнеться нерест.

Дорослі особини харчуються дрібними ракоподібними та молюсками, а також іншими безхребетними, яких розшукують у мулі. Риба має гарні смакові якості, є об'єктом промислу для рибалок та в деяких регіонах об'єктом розведення. Виведена золота форма лина, що аналогічна золотій рибці, яка виведена від карася.

В деяких країнах Європи м'ясо, печінка, слиз лина вважаються лікарськими препаратами.

Час лову. Лин ловиться з кінця березня до середини червня і з середини серпня до листопада (в осени в кінці вересня клювання линя припиняється). Невелика перерва на нерест (якщо весна тепла, то період нересту припадае на середину травня) і на жаркий час літа. Кращий час лову - з 6 ранку до 10 годин і з 19 годин до темряви.

Місце лову. Оскільки лин не любить місць з сильною течією, то усе життя проводить в мулких річкових затоках, озерах, зарослих очеретом і лататтям, з глибиною 1-1,5 метра. Краще всього ловити з берега, тому що лов з човна ускладнений через обережність риби на невеликій глибині. У серпні береги водойми, де мешкає лин, густо заростають очеретом, і доводиться викошувати в ньому проходи. Місце куди ви закидаєте приманку, бажано заздалегіть присипати піском.

Підгодівля. За 5-6 днів до лову необхідно підгодувати місце. Кращою підгодівлею вважаються рубані черв'яки. Їх потрібно змішати із землею, наліпити кульок, величиною з тенісний м'ячик і закинути 3-4 штуки .

Насадки. Черв'яки (земляні і гнойові) - хороша насадка для линя. Насаджувати їх потрібно петлями, не залишаючи хвостиків. Непогано клює лин і на великого мотиля, але насаджувати його на гачок №№ 5-7 складно, а менші гачки линя вагою більше 1кг не витримують.

Відмінний результат дає опариш. Бувають дні, коли лин  бере тільки на нього. На початку літа можна спробувати ловити на тісто, присмачене сиром і медом. Були випадки коли лин добре клював на ванільну мастирку.

Клювання. Звичайне  клювання линя виглядає так: спочатку поплавець погойдується з одного боку в інший, через деяку мить починає дрібно тремтіти. Хвилини через півтори линю, напевно, набридає пробувати наживку, він її заковтує і поплавець йде під кутом у воду.

Снасть. Підійде будь-яке вудилище завдовжки 3-5 метрів. Головне, щоб воно було зручним і легким. Котушка може бути інерційна і безінерційна, легка і міцна. Основна волосінь - діаметром 0,17-0,24 мм, темно-зеленого кольору або коричневого кольору, що витримує розрив 4-5 кг. Поводок потрібний на 0,01-0,05 мм тонший за основну волосінь. Я використовую поплавці таких модифікацій : Surface Waggler, Crystal Strairynt, Missile Оснащення звичайне, з кінцевим грузилом - основна волосінь закінчується дробинкою, над нею, на відстані 20-22 см прив'язаний поводок, довжина якого 16-18 см. Гачок темного кольору № 5-7 . При лові на таку оснастку грузило провалюється в мул, а гачок залишається над ним.

Цікаві факти. Цей вид риб рідко коли буває багаточисленим на водоймі. І спеціально його теж рідко розводять, тому доводиться радіти, якщо ви потрапили на водйому де є лини. Якщо вони і ловляться, то все-одно не так масово як, наприклад карасі чи плотва. Улов за день з 5-7 линків – це вже дуже хороший результат. А причина цьому досить проста: линки живуть лише поодинці.

Матеріал взятий із сайтів: http://uk.wikipedia.org/wiki/Лин_звичайний, http://lovfishing.org.ua/na-vode/lin/soveti-lovli-linya.

Лин


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України