gototopgototop

Осетер чорноморсько-азовський

В Азово-Чорноморському басейні живе два види осетрів: осетер російський, представлений підвидом осетер чорноморсько-азовський, і осетер балтійський, або атлантичний,—  вид, який перебуває на межі зникнення. Він занесений до Червоної книги.

Білуга чорноморська

Білуга чорноморська — представник родини осетрових. Осетрові займають проміжне місце між пластинчастозябровими, як називають акул та скатів, і костистими рибами. За формою тіла вони подібні до акул. Тіло в них веретеноподібне, хвіст нерівнолопатевий, рило видовжене, мечовидне або конусоподібне. Зубів на щелепах немає. Вони є тільки в зародків. Останнє свідчить про те, що предки осетрових мали зуби.

Калкан чорноморський

Калкан, або чорноморська камбала, відрізняється від інших риб своєрідною будовою тіла. Риба плаває і лежить завжди на одному боці, тому обоє очей містяться на одному боці тіла. У мальків камбали очі розміщені, як і в інших риб, з правого й лівого боків. З ростом і розвитком мальок усе частіше лягає на правий бік. Праве око поступово переміщується на лівий бік.

Морський йорж (Скорпена звичайна)

Морський йорж, або скорпена, зустрічається в Чорному морі там, де береги вкриті каменями, вапняками, на яких ростуть водорості. Серед них він добре маскується. Переміщення морського йоржа незначні й пов'язані з похолоданням або з перегріванням води в прибережній зоні. Живе на глибині до 30—40 м. Не водиться в місцях з чистим піщаним або замуленим дном. На вигляд досить страшний. Це горбиста, вся в шипах риба брудно-жовтого з червоним забарвленням кольору. Щелепи її костисті, не мають певної форми. Отруйними колючками відлякує ворогів. Захисне забарвлення робить його непомітним.

Pelecanus onocrotalus

Середовище існування/Опис
 

Рожевий пелікан - це досить великий птах. Він має біле оперення з блідо-рожевим відтінком. Цікаво, що махове пір'я цього птаха - чорного кольору з білими стрижнями.

Рожевий пелікан - це представник одного з найстародавніших рядів птахів. Щоправда, по землі рожевий пелікан пересувається досить незграбно, проте до життя у воді і в повітрі він пристосувався чудово.

Птахи України

Всі птахи України