gototopgototop

Черемха звичайна (Родина розові)

Черемха звичайна

Багато пісень, віршів, легенд складено про черемху. За надзвичайно запашні білосніжні суцвіття, за смачні й цілющі плоди її люблять у всіх куточках нашої Батьківщини, охоче вирощують у садах, парках, скверах. У дикому стані в Україні черемха зустрічається в мішаних та листяних лісах, по чагарниках, уздовж річок. Потребує охорони.

Черемха звичайна — невисоке дерево або великий кущ 2-10 м заввишки, з густою кроною, сірувато-чорною корою, на якій добре помітні жовті сочевички. Молоді пагони ясно-зелені, блискучі, зі специфічним різким запахом. Листки довгастоеліптичні, дрібнопилчасті; квітки мають п’ятичленну оцвітину, зібрані в густі пониклі китиці. Цвіте черемха в кінці квітня — у травні, запилюється комахами. Плоди — соковиті, м’ясисті, чорні, блискучі кістянки, достигають у липні-серпні.

Плоди черемхи їдять свіжими, переробленими, сушеними. Терпкий присмак зникає в стадії повної стиглості. Плоди мають лікувальні властивості. Кора містить фарбувальні речовини. Як декоративну рослину черемху висаджують у парках, скверах.

Література: Ю.Я. Єлін "Рослини наших лісів"


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України