gototopgototop

Родина липові

Липа

Ця рослина багатьом відома запашними квітками, які з’являються на ній в червні-липні. Росте липа в листяних лісах. Як декоративну і корисну рослину її часто вирощують у скверах, парках, уздовж доріг та вулиць, у садибах. 

Черемха звичайна (Родина розові)

Черемха звичайна

Багато пісень, віршів, легенд складено про черемху. За надзвичайно запашні білосніжні суцвіття, за смачні й цілющі плоди її люблять у всіх куточках нашої Батьківщини, охоче вирощують у садах, парках, скверах. У дикому стані в Україні черемха зустрічається в мішаних та листяних лісах, по чагарниках, уздовж річок. Потребує охорони.

Акація біла (Родина бобові)

Акація біла

Робінія псевдоакація — найрозповсюдженіший в Україні вид, який використовується, передусім, на півдні для озеленення та захисних насаджень. У себе на батьківщині в Східній частині Сполучених Штатів Америки росте невеликими групами або окремими екземплярами у листяних лісах.

Сосна звичайна (Родина соснові)

Сосна звичайна

Зовнішній вигляд. Дерево з конусоподібною або пірамідальною кроною і моноподіальним, кільчастим гілкуванням (так звані «мутовки»). Оскільки це світлолюбиве дерево, нижні його гілки відмирають, очищаючи стовбур. У сприятливих умовах висота сосни досягає 40 м, а діаметр — 1-1,5 м. Дерева, що виросли в густому лісі, мають стрункі, майже циліндричні стовбури і невеличку, високопідняту крону з тонкими гілками. Кора червонувато-бура, лускувата. Молоді пагони зеленуваті, пізніше — жовтувато-сірі.

Дуб звичайний (Родина букові)

Дуб звичайний

Дуб — цей патріарх наших лісів — могутнє дерево, 20-40 метрів заввишки, з міцними гілками й товстим стовбуром, з темно-сірою тріщинуватою корою.  Вік дуба може досягати 1000 і більше років. Він є важливою лісоутворюючою  та декоративною породою. Дубові ліси називають дібровами. Росте дуб і в мішаних лісах. У нашій країні налічується близько 20 видів дуба.

Птахи України

Всі птахи України