gototopgototop

IMG 5003 cr cr

Весна ще тільки вступає в свої права, а між зеленими куртинками трави вже виблискують золотаві квіточки зірочок жовтих. Розвиватися вони починають ще під снігом. Навіть на тих місцях, де ще залишився тонкий шар снігу, можна побачити їхні ніжні росточки. Рослина зовсім маленька, іноді близько 2 см, а звичайно від 10 до 20 см заввишки.

Прикореневий листок 1, стеблових — 2, розташованих біля основи суцвіття і майже супротивних. Суцвіття зонтикоподібне, з 3 — 7, рідше 10 — 12 квіток, кожна з яких до 2,5 — З см у діаметрі. Оцвітина складається з вільних пелюсток, з внутрішнього боку забарвлених у жовтий колір, а зовні — широка зелена смужка. Біля основи пелюсток є медові ямки. Тичинки з рухливими пиляками. Запаху квітки не мають, і комахи відвідують їх, щоб поласувати нектаром, який накопичується при основі тичинкових ниток. У кінці весни рослини жовтіють, стебло лягає на землю під вагою плодів, які дозрівають вже на землі.
Ростуть зірочки жовті в лісах, чагарниках, по пагорбках. Поширені в більшій частині України, але в Степу і Гірському Криму значно рідше. Медоносна рослина.

Література: С.С. Морозюк, В.В. Протопова "Трав'янисті рослини України"


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України