gototopgototop

Пшінка весняна (Родина жовтецеві)

Пшінка

У листяних лісах напровесні на тлі торішнього побурілого листя виділяється золотисто-жовтим килимом квітуча пшінка весняна.

Пшінка весняна 9-30 см заввишки, з висхідним стеблом, шишкуватими коренями. Її листки мають блискучу, неначе полаковану, світло-зелену округло-серцевидну пластинку; при основі черешків є видовжені білі виводкові брунечки. Квітки у пшінки розміщені по одній - дві на верхівці квітконосних пагонів, мають вісім - десять пелюсток та багато тичинок і маточок. При основі кожної пелюстки знаходиться маленька медова залозка, вкрита лусочкою. Плоди - дрібні сім′янки. Ефемероїдна рослина.

Пшінка весняна - гарна декоративна рослина. Вона ціниться і як ранньовесняний медонос та вітамінозна рослина, з листків якої готують салати, зелені борщі та супи. Проте в період цвітіння вона отруйна.

Рослина добре розмножується вегетативно - поділом кущів та вегетативними бруньками. На жаль, пшінку, як і інші красивоквітучі лісові рослини, масово збирають у букети, що призводить до її знищення. Вона потребує охорони.

Література: Ю.Я. Єнін "Рослини наших лісів"


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України