gototopgototop

Бузина трав'яниста (Родина жимолостеві)

Бузина трав'яниста

Багаторічна трав'яниста рослина сімейства жимолостевих висотою до 2 м. Стебло розгалужене, з пухкою деревиною. Листя непарноперисте, з довгастими листочками. Квітки біло-рожеві, зібрані в зонтичні суцвіття. Цвіте у червні – липні,  Плід – темно-фіолетова ягода-кістянка сферичної форми з трьома твердими насінинами і неприємним запахом. Поширена бузина трав'яниста на пагорбах, узліссях, схилах, де утворює значні зарості. На зиму стебла відмирають. Рослина має своєрідний неприємний запах. Росте по всій території України

У народній медицині препарати бузини трав'янистої використовують як сечогінний, антисептичний, відхаркувальний і потогінний засіб, при катарах верхніх дихальних шляхів, невралгії, кропив'янці, ревматизмі, подагрі, як проносний. При туберкульозі та геморої застосовують повидло, зварене з ягід бузини. Густий екстракт плодів покращує апетит, стимулює утворення еритроцитів. Відвар коренів добре зарекомендував себе при захворюваннях нирок, відвар листя – при кишкових кольках і спастичному коліті.

При вживанні квіток, ягід і листя, особливо свіжих, може наступити отруєння амігдалином, який за певних умов переходить в синильну кислоту. Проте в процесі сушіння цей токсичний алкалоїд повністю руйнується.

Джерела:  http://www.likar-travy.com.ua/?p=3147, http://uk.wikipedia.org/wiki/Бузина_трав'яниста


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України