gototopgototop

Підсніжник звичайний (Родина Амарилісові)

Підсніжник

Ще лежить у лісі сніг, а підсніжник уже цвіте. Над двома зеленими листочками на тонкому стебельці піднялася ніжна чудова квітка. Молоді листочки згорнені в трубочку, на верхівці утворюють вістря, що проходить крізь грунт, торішнє листя, сніг. Так оберігається квітка при проростанні рослини, бо вона міститься між цими листками. Пізніше, коли рослина відцвіте, вузькі плоскі листки сильно видовжуються.

У квітці три зовнішні пелюстки оберненояйцевидні, до 20 мм завдовжки, а три внутрішні — вдвічі коротші, із серцевидною виїмкою і зеленою плямою по краю, що є сигналом для комах-запилювачів, шість тичинок, одна маточка.  Рослина багаторічна, декоративна, має цибулину до 1 см у діаметрі з бурими оболонками.  Підсніжник — ефемероїдна рослина, цвіте у березні-квітні, запилюється комахами. Плід — коробочка з численним дрібним насінням.

Росте в листяних лісах, по чагарниках у Карпатах, Правобережному, дуже рідко в Лівобережному лісостепу.

Пдісніжник, як одна з перших весняних рослин з гарними квітками, є об’єктом масового збирання. Часто разом з квітками виривають і цибулини, що призводить до знищення рослини. У багатьох місцях їх уже не має. Разом з тим його можна зустріти у людських садах, рослина легко культивується у затінених місцях. Рослину занесено до Червоної книги України.

Міжнародна назва роду у перекладі з  латинської означає «молочна квітка», видова назва перекладається як «сніговий».

Література: Л.С. Панова, В.В. Протопова "Весняні рослини", Ю.Я. Єнін "Рослини наших лісів"


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України