gototopgototop

Drosera intermedia

Росичка середня, росичка проміжна (Drosera intermedia Hayne) — багаторічна трав'яниста комахоїдна рослина заввишки 3-12 см. Стебло (1 або 2-3) біля основи коліноподібне, висхідне. Листки клиновидно-оберненояйцевидні, зверху і по краях вкриті залозистими волосками, утворюють прикореневу розетку. Квітки білі, зібрані (по 4-10) у суцвіття. Плід — грушовидна, борозенчаста коробочка. Цвіте у червні — липні. Плодоносить у серпні. Розмножується насінням.

Наукове значення

Диз'юнктивноареальний вид в ізольованій частині ареалу.

Статус

За Червоною книгою України: II категорія (Зникаючі).

Поширення

Правобережне Полісся, Лісостеп (тераси Дніпра), зрідка — Поділля. Вид поширений в Атлантичній, Центр., та Сх. Європі, Пн. Америці.

Місця зростання

Обводнені мезотрофні болота, переважно осоково-сфагнові.

Чисельність

Популяції нечисленні, спостерігається їхнє скорочення.

Причини зміни чисельності

Осушення та освоєння боліт.

Заходи охорони

Занесено до Червоної книги Української РСР (1980). Охороняється в Поліському природному заповіднику та заказниках загальнодержавного значення на Правобережному Поліссі (Перебродівський — у Рокитнівському і Дубровицькому р-нах. Сомине — у Сарненському р-ні, Хиноцький заказник — у Володимирецькому р-ні Рівненської обл. та ін.).
Слід виявити і надати охоронного статусу місцям зростання виду у Придніпров'ї, контролювати стан популяцій.
В наш час планується експедиція під керівництвом Артема Костеріна до району Полісся. Мета експедиції: збір рослин для вирощування у неволі задля збереження популяції (з майбутньою висадкою у ареали росту росички).


Джерело: http://uk.wikipedia.org


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України