gototopgototop

Дзвоники альпійські

Дзвоники альпійські (Campanula alpina) — дво-багаторічник, анемохор, автохор, ентомофіл. Представник роду Дзвоники (Campanula), родини Дзвоникові (Campanulaceae).

Поширення та екологія

Вид поширений у Східних Альпах(1250–2400, місцями до 2800 м), Карпати (у Татрах від 1455 м до найвищих вершин), гірські масиви Балканського півострова. В Українських Карпатах досить звичайний вид для високогір′я Свидовця, Чорногори, Чивчинських гір і Мармароського масиву. Часто зростає на альпійських та субальпійських луках, скелях і скелястих місцях, піднімаючись до найвищих вершин. Південно-середньоєвропейський високогірний (субальпійсько-альпійський) вид.

Морфологія

Невеличка трав′яниста рослина 5-20 см заввишки.
 

Корінь

Товстий, м'ясистий, розгалужений, містить молочний сік.

Стебло

Шорсткоопушене, нижні листки оберненояйцеподібні, поступово звужені у черешок, стеблові — видовженоланцетні, сидячі.

Квітки

Зібрані китицеподібною волоттою, пониклі, придатки між частками чашечки короткі, частки чашечки значно довші від половини віночка.

Віночок

Вузькодзвоникоподібний, синій. Цвіте у червні-липні.

    Охорона

Зростають у Чорногірському і Мармароському масивах Карпатського біосферного заповідника, у Карпатському національному природному парку та інших природоохоронних резерватах. Під охороною у Словаччині. Потерпають від витоптування при перегоні овечих отар, а також від зривання туристами.

Використання

Має декоративні властивості, тому широко вирощується в альпінаріях, здебільшого у Західній Європі разом з іншими гірськими видами. Всього в декоративному квітникарстві розводять понад 110 видів роду Campanula L.

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki
 


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України