gototopgototop

Lathraea squamaria

Напровесні у темних листяних лісах можна знайти цікаву паразитичну рослину, м’ясисту, червонувато-білу, надзвичайно своєрідної будови. Це петрів хрест лускатий.

Від добре розгалуженого кореневища з біло-рожевими м’ясистими лусками відростає квітконосне стебло 8-25 см заввишки, вкрите лускуватими листками. Як і вся рослина, листки не мають хлорофілу. У верхній частині квітконосних пагонів квітки утворюють густі однобічні китицевидні суцвіття. Квітки досить великі, пониклі, з дзвониковидною оцвітиною, з чотирма тичинками та однією маточкою. Багаторічна тіньовитривала рослина, росте поодиноко, цвіте в квітні-травні, запилюється комахами, переважно джмелями. Плід — коробочка, яка містить дуже багато дрібних насінин, що розносяться вітром.

Петрів хрест паразитує на коренях листяних порід — граба, ліщини, бука, вільхи та ін. На кореневищах утворюється багато корінців-присосків, за допомогою яких рослина висмоктує з дерева-хазяїна поживні речовини. Петрів хрест — досить рідкісна рослина, тому знищувати його не слід.


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України