gototopgototop

Багаторічна рослина 8-30 см заввишки, зі сланким голим стеблом, від якого відходять повзучі пагони, що укорінюються у вузлах. Листки дрібні, складні, трійчасті, на довгих черешках; листочки обернено-яйцеподібні, дрібнозубчасті. Квітки дрібні, неправильні, зібрані у суцвіття — головки, розміщені поодиноко на довгих квітконосах, які виходять з пазух листків; віночок білий (рідше блідо-рожевий). Плід — біб. Цвіте у травні-вересні. Росте на луках, схилах, узліссях, трав’янистих місцях, степах (переважно у западинах) по всій Україні, крім високогір’я Карпат.

Латинська назва утворена від латинських слів, що означають “три”, “листок” (відображено особливості будови листка) та “повзучий”.

Конюшина повзуча — цінна кормова, медоносна і лікарська рослина. Хоча конюшина — чудовий медонос і бджоли охоче прилітають до неї за нектаром, але насіння вона майже не утворює, бо бджоли не запилюють її квітки. Чому? Ось як про це розповідається у легенді. За велінням Бога у суботу не можна було працювати не тільки людям, а й усім живим створінням. Проте бджоли і конюшина порушили цю заповідь. І тоді Бог розгнівався і заховав маточки і нектар у глибину квітки, куди не дістають короткі хоботки бджіл. Запилити конюшину можуть тільки джмелі або довгохоботкові комахи.

В народній медицині рослина відома як тонізуючий, знеболюючий, ранозагоювальний та антитоксичний засіб.

В Україні 48 видів конюшини.

Література: С.С. Морозюк, В.В. Протопова "Трав'янисті рослини України"


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України