gototopgototop

alt

Багаторічна притиснуто-опушена рослина 30-70 см заввишки. Стебла прямостоячі, вгорі галузисті. Нижні листки видовжено-лопатеві, верхні — вузьколінійні. Квітки зібрані в рідкі золотисті суцвіття. Чашолистків і пелюсток (рожеві, рідко — білі) по 5. Кожна пелюстка до 2,5 см завдовжки, глибокорозсічена на 4 частки; тичинок 10; маточка з 3-5 плодолистків, зав’язь верхня. Плід — коробочка. Цвіте у червні-серпні. Росте на вологих луках, у болотистих місцях поодиноко або групами по всій Україні.

Латинська назва утворена від латинських слів, що в перекладі означають «корона» (квітка рослини схожа на корону) і «квітка», «зозуля». Українська назва — дослівний переклад з латинської.

На стеблі коронарії (у вузлах) є краплини рідини, схожої на піну. Якщо обережно здути рідину зі стебла, на ньому можна побачити маленьку зелену личинку пінявки — дрібної комахи, яка виділяє рідину і в ній живе. Запилюються коронарія зозуляча нічними метеликами і бджолами, які прилітають до неї за нектаром і пилком. Чудова декоративна рослина. На луках часто займає великі площі, які справляють незабутнє враження під час масового цвітіння. Відома як лікарська рослина (виявляє кровоспинну та антисептичну дію).

В Україні росте ще коронарія шкіряста — багаторічна рослина, опушена м’якими білими волосками, з великими поодинокими квітками з червоними пелюстками, яку часто вирощують у культурі.

Література: С.С. Морозюк, В.В. Протопова "Трав'янисті рослини України"


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України