gototopgototop

 

Калина звичайна (Родина адоскових)

Viburnum opulus

Калина поширена по берегах річок, водойм, у підліску мішаних та листяних лісів майже по всій території України. Рослину здавна вирощують в садах та парках. Колись її можна було побачити біля кожної хати. Рослина символ України - оспівана в народних піснях та думах.

Це розлогий кущ 2-4 метри заввишки з яскраво-зеленими супротивними лопатевими листками. Квітки п'ятичленні, запашні, білі, численні, зібрані у великі плоскі щитковидні суцвіття. Крайові квітки суцвіть великі, безплідні, серединні - дрібніші, двостатеві. Цвіте калина у травні-червні, запилюється комахами. Плоди - ягодоподібні соковиті червоні кістянки, достигають у вересні. Кістянки калини кисло-солодкі, гіркуваті. Проте проморожені, вони втрачають гіркий смак і використовуються для виготовлення варення, киселів тощо.

Їх застосовують для лікування шлункових і простудних хвороб. Калина має високі декоративні якості. Особливо ціниться її декоративна форма - бульденеж - з великими повними сніжно-білими суцвіттями, які видно на фото вище.

Більше прочитати про калину можна  за адресою: http://uk.wikipedia.org/wiki/Калина_звичайна

Література: Ю.Я. Єнін "Рослини наших лісів"

 


... ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Птахи України

Всі птахи України