gototopgototop

rubus idaeus

Ми добре знаємо малину садову. Та в підліску мішаних лісів, на галявинах, на вирубках у багатьох місцях України, особливо в Карпатах, росте дикоросла малина. Це кущ 1-2 метри заввишки з прямостоячими сизуватими пагонами, вкритими численними червонувато-коричневими шипами. Листки трійчасті або непарно-перисті, чергові, зверху — голі, темно-зелені, зісподу біло-повстисті. Квітки білуваті, з чотири і п’ятичленною оцвітиною та з багатьма тичинками  й маточками. Цвіте малина в травні-червні, запилюється комахами. Плід — збірна, червона або жовта соковита кістянка овальної форми.

Родина розові

Терен звичайний

Гіллястий високий кущ, терен нерідко зустрічається по чагарниках, долинах річок, узліссях у Лісостепу, Степу, і Криму. Ранньовесняне цвітіння, темно-сині плоди з восковою поволокою та численні колючки — характерні ознаки цієї рослини. Терен має розлогу крону, гілки густо вкриті листям, з темно-сірою корою й численними колючками. Листки видовжені, городчасто-пилчасті, чергові.

Родина розові

Шипшина собача

Скарбницею вітамінів вважають плоди цього лісового куща з напрочуд гарними великими запашними квітками. Шипшина поширена майже по всій Україні, часто зустрічається на узліссях, схилах, уздовж доріг та в підліску мішаних і листяних лісів.

Чорниця (Родина брусничні)

Чорниця

У вологих хвойних та мішаних лісах Полісся, Північного Лісостепу й Карпат часто зустрічаються майже чисті суцільні зарості чорниці. Це невисокий кущик (15-30 см заввишки) з довгим повзучим кореневищем, від якого відростають численні надземні пагони.

Бузина чорна (Родина жимолостеві)

Бузина чорна (Родина жимолостеві)

Бузина чорна часто зустрічається в підліску листяних і мішаних лісів, по чагарниках та узліссях майже по всій території України. Це гіллястий кущ 5-5,5 метрів заввишки з великими супротивними, непарноперистими, гостропилчастими листками, які при розтиранні мають неприємний запах. Квітки бузини п’ятичленні, зібрані в багатоквіткові щитковидні волоті. Цвіте рослина в травні-червні, запилюється комахами.

Птахи України

Всі птахи України